حرف آخر| استفاده ابزاری

فضا، فضای استفاده ابزاری است. فلان مسئول دولتی و فلان آدم فدراسیون طوری حرف می‌زنند که انگار خودشان در‌های ورزشگاه را به روی زن‌ها باز کرده‌اند و یا خودشان آن‌ها را با ماشین اختصاصی به استادیوم برده‌اند.
خبرورزشی/ فرهاد اشراقی؛ هرکس نداند ۸۳ میلیون نفر می‌دانند که درست یا غلط زن‌ها با فشار فیفا وارد ورزشگاه شدند. البته در بازی پرسپولیس- کاشیما هم حدود ۱۰۰۰ نفر از خانم‌ها به ورزشگاه رفتند که این‌قدر بازتاب نداشت، اما اینکه بعضی‌ها ژست می‌گیرند که ما فلان کار را کردیم و بانوان به ورزشگاه آمدند، از آن دروغ‌های بزرگی است که هیچ خریداری ندارد.
روز اول گفتند کمیته انضباطی امسال خیلی جدی است و با هر خطایی همان روز برخورد می‌کند. البته برخورد‌های مالی شدیدتر شد، ولی کار به جایی رسیده که حالا همه پرسپولیس علیه استقلال مصاحبه می‌کنند و همه استقلال هم علیه پرسپولیس! در این فضای جالب اگر کمیته انضباطی بخواهد با معیار‌های خودش جریمه کند، علاوه بر انصاری‌فرد و فتحی که باید کلی جریمه مالی و محروم شوند، استراماچونی و کالدرون و شجاع و سیاوش یزدانی و بقیه هم باید مدام محروم شوند.
۳- استراماچونی گفته در کل عمرم این‌قدر که در این چند ماه و در استقلال سلفی گرفته‌ام، هیچ جای دیگر نگرفتم! البته مردم ایران عاشق سلفی‌گرفتن حتی با تدارکاتچی‌های تیم‌ها هستند و این مسئله به خودی خود جای افتخار ندارد، اما حُسن قضیه این است که شخص استراماچونی به خوبی متوجه شده هدایت چه تیم مهمی را در فوتبال ایران در دست گرفته است. همین استراماچونی تا یکی، دو ماه قبل دنبال بهانه‌ای برای رفتن بود، اما حالا می‌گوید من سرمربی تیمی هستم که میلیون‌ها نفر اخبار و نتایجش را دنبال می‌کنند.