رئال ستاره‌اش را پیدا کرد؟

ارلینگ هالاند، جوان اول و ۱۹ ساله سالزبورگ نظر رئال‌مادرید و البته زین‌الدین زیدان سرمربی این تیم را جلب کرده و قرار است آن‌ها در اولین فرصت برای انتقال او به برنابئو اقدام کنند.

338014_270 رئال ستاره‌اش را پیدا کرد؟به گزارش خبرورزشی، در سال‌های گذشته رئال‌ مادرید برای تقویت تیم و البته پشتوانه‌اش برای آینده از خریدن بازیکنان جوان و کشاندن آن‌ها به مادرید لحظه‌ای مردد نشده است.

اسامی زیادی هستند که با همین هدف به رئال آمده‌اند ولی تا به الان جواب نداده‌اند: وینیسیوس جونیور و رودریگو از برزیل و یا کوبو، ستاره جوان ژاپنی‌ها در طی همین پروژه‌ها بود که توسط رئال‌مادرید خریداری شده‌اند. در واقع آن‌ها از ترس اینکه دیگر تیم‌های اروپایی سراغ چنین جوانان مستعدی بروند خیلی سریع برای خریدن آن‌ها اقدام کرده‌اند. البته در این مورد داستان مارتین اودگارد هم هنوز به عنوان یک پروژه شکست خورده برای رئالی‌ها تلقی می‌شود. جوان اول فوتبال نروژ راهی رئال‌مادرید شد ولی از آنجا که نتوانست انتظارات را برآورده کند مدام به این تیم و آن تیم قرض داده شده است. او سال ۲۰۱۵ به مادرید آمده ولی حالا فصل را با رئال سوسیه‌داد شروع کرده است. بعد از اودگارد، حالا به نظر می‌رسد رئال‌مادرید مصمم است تا یک ستاره دیگر از فوتبال نروژ وارد باشگاهش کند.

طبق گزارشی که روزنامه آس نوشته، ارلینگ هالاند، جوان اول و ۱۹ ساله سالزبورگ نظر رئال‌مادرید و البته زین‌الدین زیدان سرمربی این تیم را جلب کرده و قرار است آن‌ها در اولین فرصت برای انتقال او به برنابئو اقدام کنند. بسیاری از کارشناسان دنیای فوتبال می‌گویند این جوان ۱۹ ساله در ادامه فان باستن، فان نیستلروی و یا حتی زلاتان ایبراهیموویچ می‌شود. هالاند که البته توانایی‌های بسیار زیادی دارد از همین حالا مورد توجه باشگاه‌های بزرگی قرار گرفته ولی رئالی‌ها امید زیادی دارند او را به جای لوکا یوویچی که خیلی پرفروغ نبوده به مادرید بکشانند. هالاند که متولد شهر لیدز در انگلیس است در نروژ بزرگ شده و پرورش یافته است. او در مولده به دنیای فوتبال معرفی شد جایی که اوله‌گنار سولشائر، سرمربی این روز‌های منچستریونایند مربی اش بود. البته هالاند پیش از اینکه در فوتبال حرفه‌ای نامش را سرزبان بیندازد دست به کار بزرگی در جام جهانی زیر ۲۰ ساله‌ها زد و در دیدار تیم نروژ و هندوراس به تنهایی ۹ گل وارد دروازه رقیب کرد تا اولین بازیکنی در تاریخ باشد که در این سطح از رقابت‌ها در یک بازی این تعداد گل می‌زند. درخشش در مولده باعث شد سالزبورگ اتریش با پرداخت رقم ۵ میلیون یورو او را به خدمت بگیرد. اتفاقاً حالا درخشش در همین سالزبورگ است که همه را مشتری هالاند کرد؛ این مهاجم یک متر و ۹۴ سانتی در ۱۱ دیداری که در این فصل برای سالزبورگ به میدان رفته موفق شده ۱۸ گل بزند و ۵ پاس گل بدهد! استعداد بی‌نظیرش در امر گلزنی را در رقابت‌های این فصل از لیگ قهرمانان اروپا نشان داده؛ او در اولین دیدارش برابر خنت موفق به ثبت هت‌تریک شد تا سومین گلزن جوانی باشد که در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا هت‌تریک می‌کند. او در بازی دومش در آنفیلد هم در دیداری که ۴ بر ۳ به سود لیورپول به پایان رسید موفق شد یک گل بزند.

حالا البته فقط رئال‌مادرید نیست که هالاند را می‌خواهد؛ سه تیم بارسلونا، یوونتوس و منچستریونایتد هم برای خریدن این جوان نروژی در صف ایستاده‌اند.