شادمانی قهرمانان رزمی روی سکو‌های آزادی

ورود زنان به استادیوم آزادی و تماشای بازی تیم‌های ملی تنها آرزوی هواداران فوتبال نبود، حتی قهرمانان حرفه‌ای رزمی هم این رؤیا را در سر داشتند. آن‌ها هم مثل خیلی از زنان علاقه‌مند، بازی روز پنجشنبه را از دست ندادند.

338002_738 شادمانی قهرمانان رزمی روی سکو‌های آزادی

خبرورزشی/ فتح الله فتحی؛ بازی تیم ملی فوتبال کشورمان و کامبوج در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲. بعضی از آن‌ها حتی اردوی تیم ملی‌شان را پیچاندند تا بازی را از دست ندهند. ورود زنان به ورزشگاه علاوه بر اینکه یک روز فراموشی‌نشدنی برای فوتبال ایران بود یک روز تاریخی برای زنان فوتبال‌دوست رقم زد. رویدادی که پای خیلی از طرفداران فوتبال، بازیگران و حتی قهرمانان رزمی را به مجموعه ورزشی آزادی کشاند. سمانه خوشقدم سرمربی تیم ملی زنان کاراته، حمیده عباسعلی کاپیتان تیم ملی کاراته، طراوت خاکسار قهرمان کاراته و الهه منصوریان لژیونر ووشوی ایران در لیگ حرفه‌ای چین هوادارانی بودند که خودشان را به ورزشگاه آزادی رساندند، تا از نزدیک به تشویق تیم ملی بپردازند. قهرمانان رزمی در گفتگو با خبرورزشی از حس و حال‌شان می‌گویند و خوشحالی تماشای بازی از روی سکو‌های استادیوم آزادی.
ابتکار‌: دولت به مطالبات زنان جواب داد
معصومه ابتکار معاون امور زنان ریاست جمهوری با رضایت از حضور زنان در ورزشگاه آزادی می‌گوید‌: «استقبال زنان از بازی ایران و کامبوج خیلی خوب بود. خانم‌ها با شور و نشاط و با حفظ شئونات اسلامی در ورزشگاه حضور پیدا کردند و به تشویق تیم ملی پرداختند.» او برای تداوم حضور زنان در ورزشگاه ابراز امیدواری می‌کند‌: «امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. از سلطانی‌فر و خانم‌ها که پیگیر مطالبات‌شان در ورزشگاه‌ها بودند و همه کسانی که مقدمات حضور زنان در ورزشگاه را فراهم کردند، تشکر می‌کنم. زنان فوتبال‌دوست با نظم و رعایت شئونات، بازی را تماشا کردند و بدون حاشیه رفتند.» ابتکار فضای ورزشگاه را مناسب می‌داند‌: «حضور زنان در ورزشگاه‌ها فضای فرهنگی را بهتر می‌کند. از هواداران می‌خواهم که برای ارتقای فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها بیشتر تلاش کنند. شأن ورزش ما می‌طلبد که ورزشگاه فضای فرهنگی داشته باشد و توأم با احترام، رقابت و نشاط باشد و حضور زنان می‌تواند به این موضوع کمک کند.» معاون رئیس‌جمهور می‌گوید‌: «پیگیری دولت و مطالبه خود خانم‌ها باعث شد تا ورود زنان به ورزشگاه آزاد شود. دولت خیلی وقت بود برای حضور بانوان قول داده بود و پیگیر موضوع بود، اما فیفا کمک کرد تا خانم‌ها به مطالبات خود دست پیدا کنند.» ابتکار به اختصاص جایگاه بیشتر به زنان اشاره می‌کند‌: «اگر خانم‌ها بخواهند در آینده این اتفاق می‌افتد، همه چیز به آینده بستگی دارد.»
خوشقدم‌: خانم‌ها خیلی هماهنگ بودند
سمانه خوشقدم سرمربی تیم ملی کاراته بانوان که برای تماشای بازی ایران و کامبوج به استادیوم آزادی رفته بود می‌گوید‌: «برای دومین بار بود که برای تماشای بازی فوتبال به ورزشگاه رفتم؛ یک بار زمانی که تیم ملی برای جام جهانی روسیه بازی داشت و حالا هم برای بازی ایران و کامبوج.» خوشقدم حس خیلی خوبی دارد‌: «حس خیلی خوبی داشتم از اینکه برای اولین بار به صورت رسمی بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا می‌کردم. با اینکه برای اولین بار بود که خانم‌ها به استادیوم آمده بودند، اما خیلی هماهنگ بودند و شور و شوق بسیاری داشتند.» سرمربی تیم ملی بانوان با اشاره به پیروزی پرگل تیم کشورمان می‌گوید‌: «فکر می‌کنم حضور زنان و خانواده‌ها در استادیوم آزادی در ارائه یک بازی تماشایی و پرگل بی‌تأثیر نبود و بچه‌ها برای ارائه بازی تماشایی تلاش کردند تا خاطره‌ای خوب برای تماشاگران به یادگار بگذارند.»
338008_308 شادمانی قهرمانان رزمی روی سکو‌های آزادی
عباسعلی‌: امیدوارم باز هم بتوانیم بازی را تماشا کنیم
حمیده عباسعلی کاپیتان تیم ملی کاراته بانوان که برای تماشای بازی ایران و کامبوج به مجموعه ورزشی آزادی رفته بود، می‌گوید‌: «فکر نمی‌کردم روزی بتوانم به استادیوم آزادی بروم و بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کنم. خیلی خوشحالم که این شرایط فراهم شد و توانستم در یک جمع زنانه تیم ملی کشورم را تشویق کنم.» او به جو ورزشگاه اشاره می‌کند‌: «جو خیلی خوبی بر ورزشگاه حاکم بود و برای من خیلی جالب بود که هنرمندان، خانواده‌ها و قهرمانان ورزشی در کنار هم تیم ملی کشورشان را تشویق کنند. با اینکه بسیاری از زنان برای اولین بار بود که به استادیوم آمده بودند، اما هماهنگی خیلی خوبی با هم داشتند و یک صدا تیم ملی را تشویق کردند.» عباسعلی آرزو دارد که حضور زنان در ورزشگاه‌ها تداوم داشته باشد‌: «امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و تمام خانواده‌ها و بانوان فوتبال‌دوست بتوانند بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند.»
منصوریان‌: ورزشگاه پر می‌شد اگر…
الهه منصوریان لژیونر ووشوی ایران در لیگ حرفه‌ای چین یکی دیگر از قهرمانان ورزشی بود که از نزدیک به تماشای بازی ایران و کامبوج نشست. او می‌گوید‌: «امروز زنان یک بازی خیلی خوب را در استادیوم آزادی تماشا کردند. از همه کسانی که مقدمات حضور زنان را فراهم کردند تشکر می‌کنم. قطعاً اگر بلیت‌های بیشتری به بانوان اختصاص می‌دادند ورزشگاه آزادی پر می‌شد، چون خیلی‌ها منتظر بودند که این اتفاق رخ بدهد و بتوانند از نزدیک بازی را تماشا کنند.» او با تمجید از مسئولان ورزشی و انتظامی می‌گوید‌: «خوشبختانه اولین قدم برای حضور زنان برداشته شد و جا دارد از مسئولان ورزشی، انتظامی و همه آن‌هایی که برای تحقق این اتفاق تلاش کردند، تشکر کنیم. ضمن اینکه امیدوارم در بازی‌های داخلی و شهرآورد هم این اتفاق رخ بدهد و خانم‌ها را در ورزشگاه‌ها ببینیم.»
خاکسار: احساس غرور داشتم
طراوت خاکسار قهرمان کاراته جهان یکی دیگر از قهرمانان کاراته بود که بازی تیم ملی را از نزدیک تماشا کرد. خاکسارمی گوید‌: «آنچه مسلم است مردم از ظرفیت بالایی در استادیوم‌ها برخوردارند و حضور زنان قطعاً می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات خوب فرهنگی در ورزشگاه‌ها باشد چرا که قطعاً حضور خانواده‌ها باعث خواهد شد حفظ حرمت‌ها بیشتر از قبل محقق شود.» او ادامه می‌دهد‌: «با اینکه خیلی فوتبالی نیستم، ولی وقتی جو خوب استادیوم را دیدم احساس خیلی خوب و غرور داشتم. اینکه از نزدیک شاهد درخشش هموطنانم بودم و با تمام وجود تشویق و حمایت می‌کردم. امیدوارم باز هم این اتفاق برای زنان کشورم بیفتد و زنان هم بتوانند تیم ملی را تشویق کنند.»