کار رکابزن ایران حرفه‌ای نبود/ هم جریمه شدیم و هم معذرت‌خواهی کردیم!

مربی تیم ملی دوچرخه سواری گفت: کار دوچرخه سوار ایران را در تور ایران- آذربایجان توجیه نمی‌کنم و این رفتار حرفه ای نبود.

رامین مهربانی در گفت و گو با ایسنا درباره‌ برخورد رکابزن ایران با رکابزن تیم ساپورای مالزی در مرحله آخر تور دوچرخه سواری ایرانآذربایجان و دلخوری او از ایرانی‌ها بیان کرد: این اتفاق در حالی رخ داد که حمید پورهاشم به امتیاز آن خط احتیاج نداشت و ما هم برنامه‌ریزی برای رقم زدن این اتفاق نداشتیم. موسی‌زاده هم غیر عمدی به سمت راست رفت اما در فیلم همه چیز به گونه‌ای نشان داده می‌شود که انگار برای رقم زدن این اتفاق از قبل برنامه‌ریزی انجام شده است در حالی که اصلا  چنین چیزی نبود.

او ادامه داد: ما هر چقدر هم بخواهیم توضیح دهیم انگار می‌خواهیم توجیه کنیم و به هر حال اتفاقی است که افتاده و در ورزش هر اتفاقی ممکن است پیش بیاید.

مهربانی در پاسخ به این پرسش که رکابزنان ایران جریمه شده‌اند، تاکید کرد: بلی. جریمه زمانی، امتیازی و نقدی دارد که اعمال شده البته برخی از این جریمه ها نباید اعمال می‌شد. داور برای یک خطای دیگر هم که اصلا اتفاق نیفتاده بود، ما را جریمه کرد. فیلم و مستنداتش که ما آن خطا را انجام ندادیم، موجود است و به اتحادیه جهانی اعتراض کردیم و پیگیر هستیم. موسی زاده هم برای برخورد کردن به رکابزن خارجی جریمه زمانی و ۲۰۰ فرانک سوئیس هم جریمه نقدی شد.

 او افزود: پیراهن کوهستان پورهاشم قطعی شده بود و احتیاجی به آن امتیاز نداشت اما به هر حال در حین مسابقه ورزشکار تصمیم اشتباهی می‌گیرد که نتیجه آن دامن گیر همه می شود.

او با اشاره به دلخوری رکابزن خارجی در فضای مجازی گفت: کار ورزشکار ما حرفه‌ای نبود و نمی خواهم توجیه کنم اما  ورزشکار ما جریمه شد و بعد از مسابقه هم از او دلجویی کرد اما اینکه رکابزن خارجی بی‌خیال نمی‌شود و در فضای مجازی به قضیه دامن می زند هم صورت خوشی ندارد.

انتهای پیام