کمالی‌پور: رمز موفقیت ملت ایران و عراق در کنارهم بودن است

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه امروز جهان استکبار در ایجاد اختلاف میان ملت ایران و عراق ناکام مانده است، گفت: رمز موفقیت ملت ایران و عراق در کنار هم بودن است.

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره راهپیمایی اربعین حسینی و با تاکید بر پررنگ بودن وحدت میان دو ملت ایران و عراق در این گردهمایی بزرگ گفت: ۶۸ درصد ملت عراق شیعه بوده و از دیرباز به حسین بن علی(ع)ارادت داشتند، طبیعی است که جهان استکبار از اتحاد ملل شیعی و مسلمان هراس داشته و تمام تلاش خود را در جهت اختلاف افکنی متمرکز کند. اما با این وجود ملل مختلف از جمله ملت ایران و عراق در کنار هم شعار “حب الحسین یجمعنا” سر می‌دهند و می گویند که دوستی حسین ما را کنار هم جمع کرده است.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: کشورهای ایران و عراق با پشت سر گذاشتن جنگ ٨ ساله به این نتیجه رسیدند که راز و رمز پیروزی این دو کشور کنار هم بودن است، چرا که شاهد بودیم در این مدت که این دو کشور به یکدیگر نزدیک تر بودند تحریم ها چندان تاثیرات زیادی نداشته است.

کمالی‌پور ادامه داد: جهان استکبار از این وحدت هراس داشته و تلاش می کند با اختلاف افکنی به هدف خود دست پیدا کند، ولی امروز شاهد ناکامی آن ها هستیم، امروز عراقی ها عاشقانه از زائران ایرانی پذیرایی می کنند و ایرانی ها نیز آن ها را به عنوان دوست و برادر خود پذیرفتند، امیدواریم تا پایان مراسم اربعین این برادری و دوستی میان این دو ملت افزایش پیدا کند.

انتهای پیام