تذکر به شهرداری قزوین در باب حذف نام شهید از معابر و کوچه‌ها

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین با اشاره به نحوه رسیدگی به موضوع حذف نام شهید در برخی از خیابان‌های شهر قزوین گفت: بنا به دستور رئیس‌کل دادگستری استان قزوین با هر مسئولی که در حوزه نام‌گذاری شهدا در معابر و کوچه‌ها کوتاهی کند برخورد قاطع خواهد شد لذا به مسئولان شهرداری قزوین تذکر داده شده تا اگر چنین مواردی هم وجود دارد بلافاصله اصلاح و با عوامل خاطی برخورد شود.

سعادت و خوشبختی درگرو تمسک به قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: قرآن کریم که به کتب دینی و الهی اشراف کامل دارد سعادت بشر را تضمین کرده است و با تمسک به آن می‌توان به کرامت و سعادت رسید.

سرقت کتیبه‌های آب‌ انبار ملاوردیخانی قزوین محرز شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: سرقت کتیبه‌های آب‌انبار ملاوردیخانی قزوین محرز شده و پلیس آگاهی پیگیر این سرقت است و اداره کل میراث فرهنگی نیز با تمام توان در حال پیگیری این ماجراست و حمایت می‌کنیم تا با کمک نیروی انتظامی سارقین دستگیر شوند.

ماجرای سرقت کتیبه‌های آب انبار “مولاوردیخانی” از نگاهی دیگر

متولی موقوفات مولاوردیخانی با بیان اینکه سرقت کتیبه‌های آب‌ انبار مولاوردیخانی در ماه رمضان و اردیبهشت‌ ماه 98 رخ‌ داده است، گفت: در مورد سرقت کتیبه‌ها برخی از سخنان مدیریت میراث فرهنگی استان قزوین موجب تعجب و ناراحتی ما شد زیرا احساس می‌شود آن‌ها کاملاً خود را کنار کشیده‌اند و متولی را همه‌کاره قلمداد می‌کنند اما در حقیقت مسئولیت حفاظت و نگهداری اموال میراثی با سازمان میراث فرهنگی استان است.

زنانی با دغدغه کارآفرینی

زنان در جوامع مختلف یکی از ارکان ارتقای خانواده‌ها و رشد و توسعه‌ محسوب می‌شوند؛ در ایران نیز بانوان در کنار وظایف همسری و مادری در منزل، در اجتماع نیز حضوری جدی دارند؛ یکی از انواع حضور زنان در اجتماع امر کارآفرینی است؛ بانوانی که دغدغه‌ اجتماعی آن‌ها اقتصاد و اشتغال است و برای ایجاد رونق در اشتغالشان نیازمند حمایت دستگاه‌های دولتی هستند.

داستان ناتمام کارگران کنتورسازی قزوین

جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی در جلسه بررسی مشکلات این شرکت که با فعالان دانشجویی برگزار شد با گلایه از بی‌توجهی نمایندگان مجلس و مسئولان نسبت به حل مشکلاتشان، عنوان کردند: چرا مسئولین و نمایندگان به کارگرانی که ماه‌هاست حقوق دریافت نکرده‌اند توجهی ندارند؟

رسم فراموش شده هیئت‌های عزاداری قزوین چیست؟

یک قزوین پژوه گفت: قزوین در ایام محرم آداب‌ و رسومی خاص داشت که بسیاری از آن‌ها با گذر زمان فراموش‌ شده است، یکی از این آیین‌ها دید و بازدید هیئت‌ها و عزاداری مشترک برای امام حسین (ع) بود که دیگر اجرا نمی‌شود.