ایجاد واحد پرورش دام سبک ۶۰ هزار راسی در زنجان

استاندار زنجان گفت: تا پایان اسفندماه امسال واحد پرورش دام سبک ۶۰ هزار راسی در زنجان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا، فتح‌الله حقیقی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان که با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع‌مقدس و آغاز سال‌تحصیلی جدید، اظهار کرد: امسال زنجان میزبان تعدادی از وزاری دولت بود که این دیدارها در راستای مطرح کردن مسائل استان و اتخاذ تصمیمات مربوطه انجام شده است.

وی، بزرگ‌ترین تکلیف هر مدیر و شهروندی را، ایجاد آرامش در جامعه عنوان کرد و گفت: تلاش کردیم این اقدام را انجام دهیم و در بین مردم باشیم. حتی آرامش مدیران را یکی از رویکردها قرار دادیم؛ چراکه اگر مدیران آرامش نداشته باشند، حتما دغدغه ایجاد می‌شود. خوشبختانه زنجان از مدیران و اعضای شورای تامین خوبی برخوردار است و همه مسئولان پای کار هستند.

استاندار زنجان به پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و تاکید بر اجرای مصوبات در جلساتی همچون ستاد اقتصاد مقاومتی، ستاد رفع موانع تولید و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: همه تلاش ما این بوده که اگر مشکلات واحدها در استان حل نشود آن را با وزرا و در سطوح ملی مطرح کنیم. در همین راستا طی روزهای اخیر کارخانه روغن‌نباتی جهان که عملا تعطیل شده بود، شروع به فعالیت کرده تا به مرحله تولید برسد.

وی با بیان اینکه سفر وزرا به استان، گشایش‌های خوبی ایجاد کرده است، ادامه داد: امروز می‌توان به صراحت اعلام کرد که در سال‌های اخیر واحدهای تولیدی تعطیل نشده است، اگر چه کشور مشکلاتی دارد و استان هم به آن مبتلا است.

حقیقی، از افتتاح چند واحد تولیدی بزرگ تا پایان اسفندماه در استان خبر داد و گفت: خوشبختانه زنجان در امنیت سرمایه‌گذاری رتبه سوم را دارد و جزو ۵ استان امن کشور هستیم. همچنین در حوزه کشاورزی کارهای خوبی انجام دادیم که در همین راستا ایجاد واحد پرورش دام سبک ۶۰ هزار راسی را دستور کار داریم که امیدواریم فاز نخست آن تا اسفندماه امسال افتتاح شود.

وی به آتش‌سوزی‌های اخیر مراتع استان اشاره کرد و افزود: در نخستین حادثه آتش‌سوزی، عامل انسانی مقصر بود که در این رابطه دو نفر از عاملان دستگیر شدند. در همین راستا طی هفته گذشته ۶۰۰ نفر را بسیج کردیم تا آتش خاموش شد.

نماینده عالی دولت در ستان همچنین خاطرنشان کرد: خرید توافقی گوجه‌فرنگی را آغاز کردیم که معتقدیم در این راستا مسئولان باید نظارت کنند تا مشکلی پیش نباید.

استاندار زنجان ادامه داد: هفته آینده دومین دور سفر استانی را آغاز خواهیم کرد و انتظار داریم همه مصوبات دور اول اجرا شده باشد.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به آغاز هفته دفاع‌مقدس، اظهار کرد: باید قدردان شهدا باشیم و راه رزمندگان و شهدا را ادامه دهیم؛ چرا که مسئولان در هر مسیری قرار گیرند جامعه هم از آن‌ها الگو می‌گیرد.

حجت‌الاسلام اسمعیل صادقی‌نیارکی، زنجان را استانی ولایت‌مدار با مردمانی شریف و متدین خواند و گفت: خدمت‌رسانی به مردم که ولی‌نعمتان ما هستند به خوبی در این استان در حال انجام است؛ اگر چه با نقطه مطلوب تراز جمهوری اسلامی فاصله دارد اما مهم این است که در این مسیر قرار گرفته است.

وی یادآور شد: هر کجا که لازم بود حرکت و اقدامی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان زنجان صورت گیرد، هیچ دستگاهی کوتاهی نکرده و امور به خوبی پیش می‌رود، اما کاستی‌هایی نیز وجود دارد که بخشی از این کاستی‌ها پیگیری‌های ملی را می‌طلبد.

این مسئول با اشاره به اینکه سفر آیت‌الله رئیسی به استان برکات فراوانی دربرداشت، خاطرنشان کرد: نیازمندی‌های حوزه قضایی و دستگاه‌های وابسته در جلسه فردا با مطالب فنی و تخصصی به استماع حضار خواهد رسید.

انتهای پیام